Škola pokera

Tekstovi.net
galerija muzičkih tekstova
igre123

Muzičke diskusije - forum

It is currently 26 Jun 2017, 14:41

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Recesija
PostPosted: 13 Sep 2010, 20:47 

Kako ste vi osjetili tu svetsku krizu? Da li vas je udarila po djepu? Jeste je vec prosli?

Kako se inace snalazite kad vam nestane para? Jel si posudjujete ili si radije "kidate hranu od usta" nego, da bi si posudili?

Profile E-mail  

Post subject: Re: Recesija
PostPosted: 13 Sep 2010, 20:49 

Nismo osetili krizu,navikli smo mi. :mrgreen:

Profile E-mail  

PostPosted: 13 Sep 2010, 21:08 

Kako ste vi osjetili tu svetsku krizu?
Ja sam studenta, dobivam stipenduju tako da se tu nije promenilo. Ali sam bas bio naviknut uz studij jos radit. Tako da prosle godine nisam mogo dobit nikakav posao. Nisu imali posla ni za svoje radnike a kamoli za studente. Tako, da sam i ja ljeti dosta manje putovo. Sto mi jako fali.

Jeste je vec prosli?
Dobio sam posao kojeg sam prije radio nazad. Malo manje je placeno nego prije ali i to se poboljsava. Tako da se nadam, da dolazi sve na staro mjesto.

Kako se inace snalazite kad vam nestane para?
Ako sam stvarno u krizi pitam starce koji mi uvjek bez obotavljanja daju. Sa tim imam srece stvarno. U zadne dve godine jim to vracam obavezno. Tako sam uzgojen, da se jako lose osjecam ako jim ne bi vratijo. Ako oni necu da uzmu (sto nikad necu), nakazujem jim na racun ;)
Necu, da sad ispadnem kao vidi kako hoce da ispadne dobro dete. Naprotiv, ja sam starcima pravio probleme koje je malo koje djete starcima pravilo. Od toga, da me vec policija dovozila kuci, pa problem sa srednom skolom itd. Sad sam se smirio ali jos uvjek znam da napravim koji problemcic :D Ali nista strasno ;)

Jel si posudjujete ili si radije "kidate hranu od usta" nego, da bi si posudili?

Ja sam si samo jednom u zivotu posudio od jednog druga. Stvar je bilo u tome da sam bio u SAD-u. Pa sam smislio, da cu tamo da si kupim kompijuter po bas povolnoj cjeni. Eee toliko para nisam imao sa sobom a prije nego sto bi dosle pare nakazene tamo od staraca proslo bi 2 sedmice. A ja sam isao za dva dana nazad kuci. E tad mi je drug od tamo posudio 500 dolara ali sam znao i bio siguran da ce te pare dobiti za dve sedmice. Inace kao sto sam pre reko imam srecu sa starcim pa mi oni posdjuju kad je kriza. Ali verujem, da ne bih imao takvog tatu i mamu posudio bi si i od drustva u skrajno primeru. Ni meni nije bilo nikad problem nekom neke kinte posudit.

Uff al sam se razpiso :D

LP

Profile E-mail  

PostPosted: 13 Sep 2010, 23:58 

Nije me mnogo pogodila kriza jer zivim sa roditeljima pa nemam puno obaveza da placam. Imam i dobar posao tako da nisam bas toliko osetila na svojoj kozi..

Mislim da kriza nikada nece stati,sve je gore i gore,na zalost.

Kad' nemam para poklopim se usima i ne izlazim iz kuce 8-)
Kada sam zavrsila fakultet 8 meseci sam bila bez posla i tata su mi roditelji davali novac,bilo mi je jako glupo pa sam vise visila kuci nego sto sam trosila. Ali hvala Bogu prodje i to..

Profile E-mail  

PostPosted: 14 Sep 2010, 11:30 

nema sta se vise kupi, sve poskupi po glavi se lupi..dosli su racuni, nema ni deviza pa nas cese kriza - parola je snadji se :D

Profile E-mail  

PostPosted: 14 Sep 2010, 12:10 

[quote="bokias"]Kako ste vi osjetili tu svetsku krizu?
Osetio sam sto su mi moji skratili platu i uplacuju mi samo doprinose,da bi radnicima dali vise , inace ovako nista posebno, al dobro bar mi uplacuju staz :D

Jeste je vec prosli?
pa kad ima posle prodje se , ovako kad nema kao se oseca jer nismo navikli da nikad nemamo posla, e sad hvala bogu pa imamo posla i ne oseca se toliko ni da je bila

ne snalazim se uzimam od matorih jbg kad su mi vec skratili platu moraju da mi daju kintu za trosak , malo peljam na kladinici pa odvalim rulet 500 do 1000evra pa onda mi do jaja imam da zivim ko car mesec dana,mada ja u sustini i ne trosim mnogo para, nisam neki trosadzija za izlaske ako izadjem jednom mesecno i to je mnogo pa na to ne bacam pare ono u fazonu qrve splavovi zezanje, al najvise trosim na benzin cigare i pica ovako dnevna i uvece,

Jel si posudjujete ili si radije "kidate hranu od usta" nego, da bi si posudili?
pa borim se vise ja pozajmljujem drugima nego sto ja trazim od nekog na zajam tj nikad nisam ni trazio da bi se drko samo ako treba nesto da premostim u smislu da kupim pa prodam i odmah vracam pare.

Profile E-mail  

PostPosted: 14 Sep 2010, 14:30 

Osteila sam krizu jer mi je plata sve manja dok evro skace, imamo manje posla i klijenata i svi svima duguju i tako u krug...

Kad mi nestane para stisnem se do prvog ali ne nestane mi uglavnom nemam neke velike troskove pa ako vidim da su mi pare pri kraju ne trosim puno..

Jos uvek nisam pozajmila pare nikad i nadam se da necu nekako mi to bzv..

Profile E-mail  

PostPosted: 16 Sep 2010, 02:27 

Po čemu sam osjetila ? Po tome što se u kuću unosilo manje primanja nego ranije.Obzirom da sam ja samofinansirajući student,bez ikakvih primanja ili stipendija,mene moji roditelji školuju osjetilo se to 'sletenje'novčanika,koliko toliko.Ipak moji starci su uvijek nastojali i nastoje i dan danas da,što se tiče prvenstveno mene ili mog faxa,ja ne osjetim manjak džeparca.

Jeste je vec prosli?
Upravo rekoh gore.

Kao što sam gore navela,ja sam ovisna od svojih roditelja.Student sam,a kao takav kod nas na Univerzitetu si odgovoran da budeš redovan pri praćenju nastave/predavanja i to isto nam ne omogućava da se zasposlimo i uz studij radimo i imamo svoje pare.Svugdje se može,ali kod nas je nemoguće,ako si redovan student i ne obnavljaš godinu.

Kad mi nestane para zna se desiti da uzmem od prijateljice pare kako bih si nešto kupila,što mi treba ili slično.Ali,i ako uzmem,to je onda samo od najboljih prijateljica (čitaj njih dvije) s kojima dijelim malte ne i gaćice. :) Inače,više volim ostati gladna (ako sam u škripcu sa parama i kupila si nešto nepotrebno za što mi mama nije pare ni dala :lol: ) nego da uzimam pare od nekog. :) Nikad se tu ne radi o puno para,to je neka sića koja je samo potrebna za sitniš,i odmah se vraća.Ako ne u parama,onda u drugim uslugama :P I kao što sam rekla,moji uvijek nastoje da sa dovoljno,čak i viška,novca izađem iz kuće jer uvijek za nešto treba.A sad što ja trošim na gluposti,to je moja briga. :D

Profile E-mail  

PostPosted: 16 Sep 2010, 12:21 

Ih,ekonomska kriza postoji i prije mog rođenja :D

Da li vas je udarila po djepu? Jeste je vec prosli?
Nije,uvijek mi je bilo isto.

Kako se inace snalazite kad vam nestane para? Jel si posudjujete ili si radije "kidate hranu od usta" nego, da bi si posudili?
Zna mi nestati para jer ih potrošim na neke gluposti i za to nije kriva ekonomska kriza :D Tako da me zna moja Džena častiti kafom kad mi zagusti,a tako i ja nju.
Ona mene finansira,ja nju. :lol:

Profile E-mail  

PostPosted: 27 Sep 2010, 23:04 

Recesija?
Recimo da sam dobio povišicu plaće u vrijeme recesije, ali ima se manje para i manje se troši, tako da ne znam di lete pare.. Živi se teško, minu si, krediti, jedva se spaja kraj s krajem.. Plaća se danak neracionalnom korištenju resursa :mrgreen:

Profile E-mail  

PostPosted: 22 Nov 2011, 16:15 

Kod mene je kriza skoro cijeli život, tako da ne osjetim razliku.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]