Škola pokera

Tekstovi.net
galerija muzičkih tekstova
igre123

Muzičke diskusije - forum

It is currently 29 Jun 2017, 06:34

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Potrebni moderatori za PROVJERAVANJE TEKSTOVA
PostPosted: 09 Sep 2010, 20:10 
Site Admin

Potrebni su moderatori za provjeravanje tekstova

Tekstovi.net se je za par godina razvio u najveću i najbolju galeriju muzičkih tekstova sa prostora našeg govornog područja. Drugi su nas kopirali, ali mi smo ipak prednjačili, bili bolji i uspjeli zadržati kvalitet i popularnost.

Intenzitet dodavanja i provjeravanja tekstova je nažalost drastično opao u zadnje dvije godine. Moderatori koji su ranije vrijedno, nesebično i za svaku pohvalu mukotrpno provjeravali tekstove više nisu u mogućnosti da rade kao nekad. Galerija tekstova se sada nalazi na jednom raskršću na kojem se odlučuje budućnost Tekstovi.net-a. Jedna alternativa je da ćemo sa zastrajelom galerijom tekstova lagano propasti. Druga je da ćemo uspjeti nastaviti gdje smo nekad stali, obnoviti galeriju tekstova i krenuti ka novim uspjesima.

Da bismo uspjeli animirati galeriju tekstova potrebni su novi moderatori koji mogu doprinijeti, nesebično uložiti svoje vrijeme i kvalitetno provjeravati nove tekstove. Moderatori za provjeravanje tekstova moraju dovoljno dobro poznavati naš jezik, biti ozbiljni i voljni dobrovoljno razvijati našu galeriju. Ne postoje uslovi koliko tekstova se mora provjeriti za neko određeno vrijeme, ali mora postojati neki kontiunitet u radu.

Provjeravanje tekstova funkcioniše na slijedeći način:
Korisnici mogu poslati tekst koristeći funkciju "Dodaj tekst". Korisnik može priložiti mp3 snimak pjesme radi lakše provjere tačnosti teksta. Tekst se ne objavljuje u galeriji, nego se automatski postavi u listu za provjervanje. Moderator za provjeravanje tekstova treba da pregleda tekst, obavezno uporedi sa snimkom pjesme, ispravi greške, uredi layout teksta i "pusti ga" u galeriju provjerenih tekstova.

Ako imate nekih dodatnih pitanja, ili ako nisam nešto dovoljno dobro objasnio, slobodno pitajte.

Ako ste zainteresovani da budete moderator za provjeravanje tekstova javite se u ovoj temi, ili mi pošaljite PM (privatnu poruku) ovdje na forumu.

Napišite nesto relevantno o vama, zašto mislite da ćete biti dobar moderator za provjeravanje tekstova, itd.. Ne mora biti ništa komplikovano, samo želim da znam nešto o vama i da mogu da dobijem neki prvi utisak.

Profile E-mail  

Post subject: Re: Potrebni moderatori za PROVJERAVANJE TEKSTOVA
PostPosted: 09 Sep 2010, 23:28 

evo ja cu ti se prijavit za ovo. i samom sebi pisem lyricse za rap jer je to skoro pa nemoguce nac na netu pa sto se tice raspoznavanja rijeci i svega vezanog za to nece bit problema ;)

Last edited by articoka on 10 Sep 2010, 23:53, edited 1 time in total.

Profile E-mail  

PostPosted: 09 Sep 2010, 23:33 

Hocu i ja da proveravam tekstove, oduvek sam volela da ih ubacujem ovde, a i uvek sam prijavljivala kad vidim gresku u nekom tekstu pesme :)

Profile E-mail  

PostPosted: 09 Sep 2010, 23:43 

I ja bih voLeLa da proveravam tekstove....dosta sam ih ubacivaLa i voLim to :)

ako ne moZe i ovde i tamo mod da budem, onda me boLje stavi za tekstove nego za diskusije :) :mrgreen:

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 02:01 

mislim da bi trebali da se pobijete i ko bude jaci taj nek bude moderator za proveru :) :D

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 02:09 

---

Last edited by riquelme on 09 Dec 2013, 18:18, edited 1 time in total.

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 02:17 

Quote:
stavljam 100 jevreja na angela..

slazem se sa tobom i ja stavljam 100jura na tanju :D

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 12:04 

hocu ja, hocu jaaaaa, kmeeeeee :D

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 13:43 

DelikvenT wrote:
slazem se sa tobom i ja stavljam 100jura na tanju :D

e pa ludi ste :mrgreen:

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 13:49 

ajmo svi da se natakarimo u provjere, ko koga gurne nije kriv :lol:

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 15:45 

javljam se i ja .... imam iskustva kao moderator na internet stranicama :)

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 16:22 

I ja onda glasam za Tanju :)

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 18:10 
Site Admin

Svi koji su se prijavili su dobili odgovor na PM. Ako sam nekog promasio, javite se.

Nadam se da jos ima zainteresovanih za ovo jer treba vise moderatora.

dirigent wrote:
hocu ja, hocu jaaaaa, kmeeeeee :D

Dirigentu, ako si zainteresovan napisi mi nesto malo opsirnije da znam ko si, zasto zelis da provjeravas tekstove, itd... jednostavno da mogu da steknem kakav takav dojam o tebi. ;-)

Aro_mo wrote:
javljam se i ja .... imam iskustva kao moderator na internet stranicama :)

Isto vazi i za Aro_mo.

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 20:34 

Iskoristicu ovu priliku da se prijavim na tzv. konkurs za Moderatore. Imam dovoljno iskustva sa ulogom uredjivaca (moderate-uredjivati),a o tome dovoljno govori cinjenica da sam moderator na Oficijalnom Forumu Dzenana Loncarevica.

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 21:02 

Prijava. 19 godina, doktoriro sam domaci rep, tako da tu mogu 100% pomoci, pozdrav. :D

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 23:47 

amART wrote:
Prijava. 19 godina, doktoriro sam domaci rep, tako da tu mogu 100% pomoci, pozdrav. :D

Bez uvrede, ali moderator za dodavanje tekstova mora prije svega biti, da se grubo izjasnim, pismen (dakle, bez ovoga "doktoriro", nego bi trebalo biti "doktorirao" i sl.) i ovo ne vazi samo za tebe, nego i za ostale zainteresovane za ovaj "posao".

PS. Od svih koji su se javili na ovoj temi, ja licno bi mogla izdvojiti tek i to mozda jednu samo osobu, ostali su svi "u svadji" sa pravopisom, tako da, samim time, i nepodobni za dodavanje tekstova u galeriju.

Profile E-mail  

PostPosted: 10 Sep 2010, 23:57 

Bez uvrede tebi ali to sto je on napisAo doktoriro ne znaci da je nepismen. recimo ja pisem "internet" slengom (kae, stae, moracu, moe, itd itd) jer mie tak nailakse i naibrze. Navika. A mogAo bi ziher bit profesor pismenosti za mnoge od njih. Tako da po tome ne mozes bas ocienjivat neciu pismenost odnosno nepismenost. Pricekai konkretne rezultate ;)
Kako se kaze - ne sudi knjigu po korici.

Profile E-mail  

PostPosted: 11 Sep 2010, 00:13 

articoka wrote:
Bez uvrede tebi ali to sto je on napisAo doktoriro ne znaci da je nepismen. recimo ja pisem "internet" slengom (kae, stae, moracu, moe, itd itd) jer mie tak nailakse i naibrze. Navika. A mogAo bi ziher bit profesor pismenosti za mnoge od njih. Tako da po tome ne mozes bas ocienjivat neciu pismenost odnosno nepismenost. Pricekai konkretne rezultate ;)
Kako se kaze - ne sudi knjigu po korici.

Vecina pise upravo tim "internet" slengom, a ja se licno najezim kad' vidim na nekoj od drugih stranica tekst pjesme koji je prepun pravopisnih gresaka. Ovdje se trudimo da te greske maksimalno smanjimo, i naravno da cemo, kad' je ovaj posao, odnosno kandidate za mjesto moderatora na dodavanju tekstova, gledati kroz njihove postove, nacin pisanja, pravopis i sl. Ako nista drugo, ja bih se makar na ovoj temi potrudila i ne pisala u fazonu "bit" (biti), "nac" (naci), ne stavljala malo umjesto velikog slova i sl. ;)

Profile E-mail  

PostPosted: 11 Sep 2010, 00:18 

U svom postu cu se izrazavat na svoj nacin. Tamo gdje mora bit sluzbeno, bit ce. Ja ne vidim problema oko toga. Ali ako vec druge ides ispravljat na tu temu pogledaj malo onda i sebe. Jer, tvoja recenica "Od svih koji su se javili na ovoj temi, ja licno bi mogla izdvojiti tek i to mozda jednu samo osobu..." bas i nije gramaticki ispravna. Ne napadaj prie vremena. Nemas osnove ;)
I ako te zanima, dodaj me na fejsu i pogledaj u notes sve lirikse koe sam napiso da nebi bilo kako izmisljam...

Profile E-mail  

PostPosted: 11 Sep 2010, 00:34 

articoka wrote:
U svom postu cu se izrazavat na svoj nacin. Tamo gdje mora bit sluzbeno, bit ce. Ja ne vidim problema oko toga. Ali ako vec druge ides ispravljat na tu temu pogledaj malo onda i sebe. Jer, tvoja recenica "Od svih koji su se javili na ovoj temi, ja licno bi mogla izdvojiti tek i to mozda jednu samo osobu..." bas i nije gramaticki ispravna. Ne napadaj prie vremena. Nemas osnove ;)
I ako te zanima, dodaj me na fejsu i pogledaj u notes sve lirikse koe sam napiso da nebi bilo kako izmisljam...

Tvoje pravo je da se izrazavas, u svojim postovima, na nacin na koji zelis, ali vjeruj mi da administrator, sto se ovog posla tice, gleda najvise, ako ne i jedino, na tu "sitnicu", odnosno pravopis ;)

Sto se te moje recenice tice, vjeruj mi da jeste gramaticki ispravna, ali Boze moj, ako ti mislis da nije... Ne mora znaciti i da si u pravu ;)

I bit svega je, da moj prvi post u ovoj temi, nije napisan s' ciljem da nekoga napadnem ili nesto slicno, nego cisto da skrenem paznju na to sta se gleda pri postavljanju nekog clana na mjesto administratora za dodavanje tekstova u galeriju ;)

Dugo sam moderator na ovom forumu i vjeruj mi da imam osnova za svaku recenicu koju napisem, bar kad' se radi o ovim stvarima.

Tebi svaka cast za sve tekstove koje si napisao, a sto se dodavanja na Face tice... Dodajem samo ljude koje licno, ili na neki drugi nacin poznajem, tako da... Ostaje samo da ti vjerujem na rijec ;)

PS. Mislim da nema potrebe za nekom daljom raspravom, pojasnila sam sta sam htjela reci i na sta sam htjela skrenuti paznju ;)

Pozdrav ;)

Profile E-mail  

PostPosted: 11 Sep 2010, 00:53 

Da ne zivis u uvjerenju kako si u pravu dokazat cu ti da NISI

"Od svih koji su se javili na ovoj temi, ja licno bi mogla izdvojiti tek i to mozda jednu samo osobu.."

Od svih koji su se javili na ovoj temi, ja licno, (ZAREZ) bi mogla izdvojiti tek, (ZAREZ) i to mozda, (ZAREZ) (samo-1) jednu osobu (samo-2).

A ti provieri kod lektora jesam li te dobro ispravio ili nisam.
Sve pet, sve stoji, i ja razumiem zasto si skretala paznju na to, ali zar ne mislis da ljudi shvacaju sto znaci provierit lirikse? Da ne znaju da se u pisanju liriksa ne moze koristit proizvoljan nacin izrazavanja nego gram. ispravan?
A to kai si ti mod ko zna koliko ne znaci ama bas nista. Barem ne striktno za stvar na koju si upozorila. Najvise radi gore prikazanog. Imo sam i ja vlastiti forum i moderiro na sajtu puno jacem nego sto je ovaj pa se ne qrcim.
A kai se tice fejsa, necu ti to komentirat jer si provalila glupost na razini osnovne skole.
No, nebitno. Imas pravo - nema potrebe za daljnjom raspravom.
zicpo ;)

EDIT: I jos nesto. Da sad nebi ispalo kako se ja uvlacim Almiru u paksic ovdje glumeci nekog profesora gramatike, liepo povlacim svoju prijavu za ovo miesto iako je namiera bila samo pomoc pri vracanju sajta gdje je nekad bio. Al kad vidim da se nekog ide upozoravat i skretat paznju radi kracenja infinitiva u nesluzbenom dielu, premda nie islo mene, moram reagirat.
Toliko od mene.

Profile E-mail  

PostPosted: 11 Sep 2010, 01:15 
Site Admin

Poštovani, ne želim da diskusija pređe u svađu ili krene nekim drugim neugodnim tokom.

Adana_TZ je naravno u pravu da se tekstovi moraju pisati gramatički korektno i da riječi moraju biti ispravno napisane, a ne "slengom" ili nekim drugim jezičkim "novitetima". To je veoma važno. Uvijek smo se brinuli oko toga jer je jedini prioritet bio ispravnost tekstova.

Takođe se slažem sa articoka da nije isključeno da korisnici, koji na forumu pišu gramatički pogrešno i slengom, ipak posjeduju dovoljno znanje i ozbiljnost da mogu primjeniti bolji riječnik kada je u pitanju provjeravanje tekstova. Između ostalog povlasti moderatora se daju probno, i ako neko ne ispunjava uslove iz bilo kog razloga onda možda kasnije moramo sporazumno konstatovati da "to" ipak nije bilo za tu osobu.

Loš jezik na forumu možda daje loš dojam, jer je to sve po čemu se može donijeti neki zaključak ili procjena o nekoj osobi, i ako objektivno postoji rizik za krive procjene.

Profile E-mail  

PostPosted: 11 Sep 2010, 07:38 

---

Last edited by riquelme on 09 Dec 2013, 18:19, edited 1 time in total.

Profile E-mail  

PostPosted: 12 Sep 2010, 11:00 

Evo i ja bih se prijavio, posto ovde ubacujem uvek tekstove kad god stignem, a i ponekad prijavim gresku ako nadjem, a i sam pisem tekstove pesama .. Pozzz

Profile E-mail  

PostPosted: 12 Sep 2010, 14:28 

Administrator wrote:
Svi koji su se prijavili su dobili odgovor na PM. Ako sam nekog promasio, javite se.

Nadam se da jos ima zainteresovanih za ovo jer treba vise moderatora.

Isto vazi i za Aro_mo.

Ja nisam dobio PW

Što se mene tiče, student medicine, živim u BIH, Mostar.

Moderator i urednik na dernek.ba, furca.com

Radio sam na jos nekim manje poznatim stranicama, vezice.com

Inace jako volim i često koristim ovu stranicu, išao sam u muzičku i sluhista sam, tako da jako često upadam na stranicu radi tekstova, pjevača koje ne slušam, a potrebni su mi.

Mislim da bi se mogao uklopiti i tim :)

Javite se na pw pa posaljem i e-mail pa se možemo čuti i preko msn - a ili mailom :)

Profile E-mail  

PostPosted: 12 Sep 2010, 14:37 

Ja sam zainteresovan, i imam vremena...
Pa ako treba još jedan moderator, i ako ispunjavam uslove, što da ne...
Admine, poslaću ti sad PP...

Da te čuvam najviše na svetu kada prevarim te.
Ali kad ti kažu da te ne volim tad LAŽU TE!!!

Profile E-mail  

PostPosted: 12 Sep 2010, 18:01 

Buduci da imam iskustva na drugim forumima, kao moderator (doduse nisam moderirala tekstove) zeljela bih se prijaviti.
Ne znam koliko su godine bitne u svemu ovom, ali ipak radi neke 'registracije', imam 22 godine.
Iako sam ucila srpski, nisu mi strani ni neki od hrvatskih i bosnjackih termina koji se upotrebljavaju u pjesmama.
U dosta pjesma sam vec primjetila gramaticke greske, voljela bih kada bi se to moglo ispraviti.
Ne znam da li je dovoljno ovo sto sam napisala o sebi, i da li sam ukratko uspjela da se predstavim na pravi nacin, ali naravno za sve nejasnoce se mozete javiti na private.
Hvala unaprijed ;)

Profile E-mail  

PostPosted: 12 Sep 2010, 18:08 

Ja bih zelela da se prijavim.... :D cesto sam na ovom sajtu, i bicu aktivna... :)

Profile E-mail  

PostPosted: 13 Sep 2010, 13:46 

Moguu ja?? Stalno sam tu..Molim vas..:D

Profile E-mail  

PostPosted: 14 Sep 2010, 20:40 

Evo i ja sam se prijavio :D

Profile E-mail  

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next